SON YAZILAR

Kriptopara Madenciliği İçin Anakart Önerileri

ethereum madenciliği anakart tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar, bu yazıda sizlere ethereum, zcash, monero vb. kriptopara madenciliği için en uygun anakartları göstereceğim. Madencilik son zamanlarda kârlı olduğı bu işe yatırım sayısı bir hayli artmış ve madenciliğin popülaritesi son aylarda hızla artmıştır.

Kripto para madenciliğine artan rağbeti gören firmalar madencilere donanım satmak için kriptopara madenciliğine özel donanımlar üretmeye başlamışlardır.

Madencilikte en önemli iki donanım vardır. Bunlardan biri ekran kartı diğeri ise anakarttır. Biz anakartlar konusuna değineceğiz.

Kriptopara madenciliğinde ekran kartı dışında ne kadar az donanım kullanılırsa maliyet ve elektrik sarfiyatından o kadar tasarruf sağlanır.

Örneğin 6 adet ekran kartı aldınız ve anakartınız sadece 3 adet ekran kartı destekliyor ise fazladan 1 adet anakart, 1 adet ram, 1 adet işlemci ve 1 adet güç kaynağı almak zorunda kalacaksınız. İşte bu masraflardan kurtulmak için seçeceğiniz anakartın desteklediği ekran kartı sayısı ne kadar fazla ise o denli tasarruf sağlarsınız. Bazı firmalar özel olarak 7-8 ekran kartı takılabilen anakartlar dahi üretiyor.

İşte kriptopara madenciğinine uygun bazı anakartlar.
mining için anakart önerisi 


Biostar TB250-BTC CryptoCurrency

Biostar TB250-BTC anakartı 6 adet pci-express girişi ile madenciliğe uygun bir anakart. 400Tl civarı bir fiyat etiketi var.
13 gpu madencilik anakart tavsiyesi


Colorful C.H81A-BTC V20
6 adet pci-express yuvası bulunan Colorful anakart aliexpress.com.da 100-110 dolar fiyat aralığındadır.
13 gpu mining anakart 
ASRock H110 Pro BTC+ 

Tam 13 adet pci express yuvası bulunan ASRock H110 Pro BTC+ anakartı Ehereum, Zcash, Monero vb. istediğiniz kriptopara madenciği yapabileceğiniz en iyi anakartlardan biri. Türkiye piyasasında 800-1000tl aralığında bir fiyatı var.

« ÖNCEKİ
SONRAKİ »

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Üye olmadan Anonim olarak da soru, istek, öneri vb. yorum yazabilirsiniz...