SON YAZILAR

Flash Bellek Virüs Temizleme

flash bellek virüs temizleme 2018

 Flash Bellek Virüs Temizleme

Flash bellek virüs temizleme yapmadan dosyaları kurtarma. Flash Bellek Virüs Temizleme resimli anlatım, Virüs Bulaşan Usb bellekteki Dosyaları kurtarma.

Tüm bilgisayar kullanıcılarının başına en az bir kez gelmiş olabilecek bir problem olan flash belleğe virüs bulaşması olağan dir durumdur. Bazı virüsler flash diskinizdeki dosya ve klasörlerinize erişimi engeller veya bunları gizler. Bu sebepten dolayı dosyalarınıza erişemezsiniz.

Virüs bulaşan flash bellekteki dosyalarınıza ulaşabilmenizin elbette yolları vardır.

Virüs Bulaşan Flash Bellekteki dosyalara erişebilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle flash belleği bilgisayarınızda bir usb girişine takın.
  • Bilgisayarım'a girip flash belleğin hangi sürücü harfinde olduğuna bakın. E harfi olduğunu varsayalım.
  • Bilgisayar ekranın sol alt kısmındaki windows simgesine tıklayıp arama kısmına cmd yazın. Siyah ekranlı olan Komut İstemcisi açılacaktır. E: yazıp enter'a basın. Bir alt satırda E:/> simgesi belirecektir. Sonrasında ise hiç boşluk olmayacak şekilde attrib –r –s –h /s /d *.* yazıp tekrar enter'a basın ve 20-25 saniye kadar bekleyin. Bu sırada flash belleği usb girişinden çıkarmayınız.
  • Böylece virüs bulaşan flash bellekteki dosyaların gizlilik özelliği devreden çıkarılmış olacak ve dosyalara erişebileceksiniz. Bilgisayarım kısmından flash diskinizi açabilirsiniz.
!Son olarak tavsiyem ücretli almazsanız bile ücretsiz deneme sürümleri de olan Avast, Kaspersky veya Eset Smart Security gibi kaliteli antivirüs programlarından birini bilgisayarınıza yükleyip flash belleği virüslerden temizledikten sonra dosyalarınızı kullanmanızdır.

flash-bellek-virüs-temizleme-programları


flash-bellek-virüs-temizleme-koruma
« ÖNCEKİ
SONRAKİ »

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Üye olmadan Anonim olarak da soru, istek, öneri vb. yorum yazabilirsiniz...