Son Yazılar
.

17 Mayıs 2014

Samsung Galaxy K Zoom

Samsung Galaxy K Zoom inceleme, galaxy k zoom özellikleri

Yeni Android'li akıllı telefon ve dijital kamera karışımı bir tlf olan Samsung Galaxy K Zoom, Singapur'da düzenlenen etkinlikte tanıtımı gerçekleştirildi.. 

Samsung, Android işletim sistemine sahip yeni fotoğraf makinesi K Zoom'u Singapur'da düzenlenen bir etkinlikte görücüye çıkardı.

Görselleri daha önce basına sızan Galaxy K Zoom, gerek model ismi gerekse özellikleri ile beğeni kazandı.
Galaxy K Zoom'un öncülü Galaxy S4 Zoom'a göre daha ince tasarım, daha iyi donanım gibi bir takım yönlerdeki geliştirmeleri dikkat çekti.

Android 4.4 ile gelen Galaxy K Zoom, akıllı telefona yönelik özellikleri ele alındığında ilk olarak 6 çekirdekli Exynos yongasetini teknolojisinin merkezinde konumlandırıyor. 1.3 GHz saat hızında çalışan 4 adet Cortex-A7 ve 1.7 GHz Cortex-A15 çekirdekleri iş yüküne göre devreye girebilen cihazda 2GB RAM ve Mali-T626 grafik bulunuyor.

8 ve 16GB'lık iki dahili depolama kapasi opsiyonuyla gelen Galaxy K Zoom'da 64GB'a kadar microSD kart desteği de mevcut. 1280 x 720 piksellik 4.8 inç ekranlı modelde ekranın piksel yoğunluğu ise 306ppi. Galaxy K Zoom'un bataryası ise 2430mAh seviyesinde. LTE desteği bulunan cihazda Bluetooth 4.0 BLE özellikleri de bulunuyor.

Fotoğraf makinesi kapsamında ele alınacak olursa üründe 10x optik zoom, 20 megapiksel fotoğraf çekim ve 1080p video kaydı özellikleri öne çıkanlar. Selfie severler için ise ön kamerasıyla 2 megapiksel fotoğraf çekilirken ayrıca 720p video kaydı yapılabiliyor.

Galaxy S4 Zoom'daki fokal aralığı ve diyafram açıklığı değerleri Galaxy K Zoom'da aynı şekilde yer alırken cihazın fiyatı ve pazara ne zaman sunulacağı soruları henüz cevabını bulmadı. Buna karşın cihazın Asya ülkelerinde kısa süre zarfında satışa sunulması bekleniyor.
« SONRAKİ
ÖNCEKİ »

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Üye olmadan Anonim olarak da soru, istek, öneri vb. yorum yazabilirsiniz...