Son Yazılar
.

22 Mart 2014

Twitter Kapandı Ama Dns Değiştirilerek Girilebiliyor-Dns Değiştirme

twitter-kapandi-giris-yapma

twitter giriş, twitter dns değiştirme, dns ayarları, windows 7 dns değiştirme,

Twitter kapandı ve bir çok kullancı Twitter'a girmek için ilk yol olarak DNS ayarlarını değiştirmeyi akıl etti. Peki DNS ayarı değişikliği ile Twitter'a giriş yapılabilir mi? Twitter'a nasıl girebilirim? İşte o sorunun cevabı.

Twitter'a erişim engellendi ve kullanıcılar büyük şok yaşadı. Twitter'a başka nasıl giriş yapabirim diye düşünen kullanıcılar ilk iş oarak DNS ayarlarını değiştirmek ile başladı. Peki DNS ayarı değişikliği nasıl yapılıyor?
Twitter TİB kararıyla kapatıldı! Twitter'a kullanıcılar DNS değişikliği ile girebiliyor. İnternetle ilgili yeni yasal düzenlemedeki alt yapının henüz kurulamamış olması nedeniyle TİB, mahkeme kararını sadece Türkiye'deki DNS'ler için uyguladı. Kullanıcılar, DNS değişikliği yaparak twitter'a ulaşabilir.
Twitter kapatıldı, kullanıcılar DNS değişikliği yaparak siteye ulaşmaya çalışıyor. Peki DNS değişikliği nasıl yapılır? İşte cevabı;

Windows 7 DNS Ayarlarını Değiştirme – Windows 7 DNS Ayarları-Resimli Anlatım
 
Başbakanlık'tan flaş Twitter açıklaması

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir sürecin söz konusu olduğu" bildirildi.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Bursa mitingindeki konuşmasında, Twitter hususunda kullandığı ifadelerde, hukuki bir duruma işaret edildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

MAHKEME KARARI UYGULANMIYOR

"Halihazırdaki durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir süreç söz konusudur. Nitekim bu süreç zarfında mahkeme kararları doğrultusunda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı gerekli girişimlerde bulunmuş ancak Twitter yetkilileri bu taleplere duyarsız kalmıştır.

BAŞKA ÇARE KALMAYABİLİR

Mahkeme kararlarını umursamama, hukukun gereğini yerine getirmeme biçimindeki bu tutumda bir değişiklik gözlenmemesi halinde, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için teknik olarak, Twitter'e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir.
Başbakanımız da Bursa'daki konuşmasında bu olguya dikkati çekmiş bulunmaktadır."

Not: konu alıntıdır!
« SONRAKİ
ÖNCEKİ »

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Üye olmadan Anonim olarak da soru, istek, öneri vb. yorum yazabilirsiniz...